Siyasi Liderler Karargah'ta İftar Yaptı

Harp Akademileri Komutanlığı 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine, Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Erdoğan katıldı. (Bugün 08:53)
Harp Akademileri Komutanlığı 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Gül, akademilerden birinci olarak mezun olan subaylara diplomalarını verdi.

Harp Akademileri Komutanlığı 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Harp Akademileri Komutanlığına gelişinde Cumhurbaşkanı Gül'ü, Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Raif Akbaş askeri törenle karşıladı. Karşılama törenin ardından Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'ne geçen Cumhurbaşkanı Gül'ü burada Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel karşıladı.

CUMHURBAŞKANI GÜL, AKADEMİ BİRİNCİLERİNE DİPLOMALARINI VERDİ

Cumhurbaşkanı Gül'ün, şeref defterini imzalamasının ardından Harp Akademileri'nin 165. mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Tören sırasında Cumhurbaşkanı Gül, sırasıyla Kara Harp Akademisi birincisi Topçu Kurmay Yüzbaşı Hasan Çelik, Deniz Harp Akademisi birincisi Deniz Kurmay Yüzbaşı Şakir Oruç ve Hava Harp Akademisi birincisi Hava Pilot Kurmay Üsteğmen Engin Abdan'a diplomalarını verdi.

HARP AKADEMİLERİ'NDE İFTAR

Cumhurbaşkanı Gül, mezuniyet töreninin ardından Harp Akademileri'nde iftar yemeğine katıldı. Törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da katıldı. Mezuniyet töreninde, 82'si Kara Harp Akademisi'nden, 36'sı Deniz Harp Akademisi'nden, 51'i ise Hava Harp Akademisi'nden olmak üzere toplam 169 subay mezun oldu. Törende, 16 ülkeden 29 misafir askeri personel de diplomalarını aldı.